top of page
  • Zdjęcie autoraJulia

2020 - rok otwarcia oczu

Zbliża się koniec ''ukochanego'' przez wielu 2020.

Mimo masy negatywnych komentarzy i ocen, jest to bardzo istotny rok, który zakomunikował ludzkości problemy cywilizacyjne, których nie sposób już zamiatać pod dywan.


Oto lista istotnych wydarzeń, z których jeśli wyciągniemy wnioski, sprawimy, że rok 2021 będzie mniej kłopotliwy.


1. Katastrofy naturalneLiczba pożarów w roku 2020 gwałtownie wzrosła, z powodu susz, które to z kolei są następstwem coraz to wyższych temperatur. Nie brakowało również, huraganów i powodzi.

Nowojorski zegar zaczął wybijać czas do katastrofy klimatycznej, aby podkreślać mieszkańcom co powinno być na liście ich priorytetów.

Zaczęły odbywać się masowe sadzenia drzew i rafy koralowej.

Prince William uruchomił The Earthshot Prize, ambitny program globalnej koalicji ekologicznej o wartości 50 milionów funtów, przedstawiający pięć celów, zwanych „Earthshots”, które mają zostać osiągnięte do 2030 roku


Sir David Attenborought mądrze wycelował w Netflixową niszę swoim najnowszym dokumentem ''A Life on our planet'', który można obejrzeć w zakładce Nature and Ecology Documentaries (https://www.netflix.com/browse/genre/48768). Ponadto dzielnie walczący o naszą planetę 94 latek, wkroczył na Instagrama, aby edukować użytkowników o kryzysie środowiskowym.(https://www.instagram.com/davidattenborough/)

Dołączył do platformy mediów społecznościowych 24 września, aby ostrzec Instagramowiczów, że „świat ma kłopoty” i dotarł do miliona obserwujących w nieco ponad cztery godziny. Wygrywając tym samym rekord Guinnessa w osiągnieciu miliona obserwujących w najszybszym czasie. Ukazuje to niewątpliwe zainteresowanie świata środowiskiem i jego obroną w czasie kryzyzsu. Mimo ostatniego postu dodanego wedle zapowiedzi po dokładnie 2 miesiącach, konto Instagramowe pozostało, aby poszerzać świadomość użytkowników. ''The rest is up to us'' - Reszta zależy od nas'' takim zdaniem enviromentalista rozpoczął swój ostatni post zwracając uwagę na odpowiedzialność leżącą po stronie ludzkości. A ty co zrobiłaś/eś w 2020 aby pomóc światu naturalnemu w walce o przetrwanie?


Wskazówki jak żyć ekologicznie znajdziecie w artykule: Jak żyć w zgodzie z naturą przez cały rok nie tylko w Veganuarym:(https://www.thebodymindsoulbalance.com/post/jak-%C5%BCy%C4%87-w-zgodzie-z-natur%C4%85-przez-ca%C5%82y-rok-nie-tylko-w-veganuarym)2. PandemiaWiększość z nas myśląc o roku 2020 myśli zapewne o pandemii , która zmieniła nasze wygodne dotychczas życia.

Przyczyną wirusa najprawdopodobniej jest handel zwierzętami na mokrym markecie w Chinach. Nie trudno się domyślić, że tego typu handel stroni od etyki czy szacunku, który należy się każdej żywej istocie. Nie jest to pierwsza choroba zapoczątkowana na owym markecie.


Naturalistka Jane Goodall obwinia nadmierną eksploatację świata przyrody, która doprowadziła do wycinania lasów, wymarcia gatunków i zniszczenia naturalnych siedlisk. Nawołuje ona do drastycznych zmian w naszym systemie żywienia, aby uniknąć kolejnych pandemii.

Ciężko jest zignorować połączenie i wpływ natury na człowieka. Nie chroniąc jej stawiamy siebie w pozycji niebezpieczeństwa. Pozostaje mi zapytać: Czy rok 2020 wpłynął na nas wystarczająco, aby zmotywować nas do dbania o środowisko naturalne i tym samym nas samych?


Mimo negatywnego wpływu na industrializacje, wirus w dużej mierze wpłynął pozytywnie na środowisko: ograniczył zanieczyszczenia powietrza i emisję gazów. Zamknięcie przemysłu, transportu i przedsiębiorstw przyniosło nagły spadek emisji gazów cieplarnianych. W porównaniu z tą porą zeszłego roku, poziom zanieczyszczenia powietrza w Nowym Yorku zmniejszył się o prawie 50% z powodu środków podjętych w celu zwalczania wirusa. Ponadto zmniejszyły się zanieczyszczenia wody oraz zredukował się hałas.

Industrializacja ma kluczowe znaczenie dla wzrostu gospodarczego; jednak czas pomyśleć o zrównoważonym rozwoju. Aby zapewnić zrównoważoną industrializację, konieczne jest przejście na mniej energochłonne gałęzie przemysłu, stosowanie czystszych paliw i technologii oraz zdecydowane polityki w zakresie efektywności energetycznej (Pan, 2016).3. Kobieca energia


Świat zwraca się ku kobiecej energii nie bez powodu.

Dotychczas gnający na męskiej energii świat skupiał się na niepoprzestających akcjach i rozwoju. Niestety nadmierny rozwój doprowadza świat do samozagłady. Czas nadusić przycisk stop. Proces przebudzenia duchowego (o tym czym on jest możesz przeczytać w artkule: https://www.thebodymindsoulbalance.com/post/apel-o-powstrzymanie-katastrofy-ekologicznej-podstaw%C4%85-budowy-nowego-%C5%9Bwiata) w kobietach jak i w mężczyznach jest feminizacją naszych wewnętrznych energii, uciszaniem umysłu, skupieniem się na spokoju, pauzie, i pokoju.


Energia ta jest również utożsamiana z empatią , nie chcemy by nasze akcje raniły innych, stawiamy się w ich ''butach'', pragniemy pomagać nie konkurować.

Częstotliwość ta rozumie, że pomagając innym pomagamy sobie.

Nawiązując do pradawnych wierzeń Indian, kobiety przewodzą uzdrowieniu.

Ponadto (...) kiedy każdy inny rezygnuje to kobiety pozostają ''śpiewając pieśni siły''. Świadczy to o ich niewątpliwej odwadze, która nie powinna być ignorowana z powodu delikatności.


Podczas gdy strajki kobiet odbijają się szerokim echem, Kamala Harris zostaje pierwszą kobietą wiceprezydentem w historii Stanów Zjednoczonych. Nowa Zelandia pod okiem prime minister: Jacindy Ardern wyeliminowała Covid ze swojej pięciomilionowej społeczności po zaledwie 2039 przypadkach. Jacinda została tym samym okrzyknięta najbardziej efektywnym przywódcą na planecie, a jej skupiona na empatii polityka przemówiła do ludności kraju.

Magazyn Time opisał Sanne Marin, najmłodszą premier w historii oraz przywódczynię Finlandii jako liderkę skupioną na równości nie sławie.

Obie przywódczynie skupiają się na problemach środowiskowych i uleczaniu naszej planety.

Obserwując kwitnącą politykę krajów przewodzonych przez kobiety, Niemcy wprowadzają obowiązkową obecność kobiet w zarządach firm.Podsumuwując, rok 2020 rozpoczął zmianę na lepsze. Warto zatem skupić się na tym co każdy z nas może zrobić, by pomóc światu naturalnemu, bliskim i sobie. O ile nie jest to możliwe by wrócić do dawnych, wygodnych jednak krzywdzących nawyków, otwierają się przez nami nowe wrota do uleczenia tego co zepsute. Tam gdzie pojawia się problem, zawsze pojawia się rozwiązanie. W zależności czy będzie to czystsze paliwo, dieta stroniąca od okrucieństwa i zaraz czy przejście na energie kobiecą, warto przyjąć zmianę z nadzieją patrząc na nowe, lepsze jutro ...

Oraz nowy, lepszy rok :) .


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

1 hozzászólás


camertonigiacomo
2021. márc. 07.

I have seen translation .

Hopefully in the new year people will be more environmentally friendly.

Kedvelés
bottom of page