top of page
  • Zdjęcie autoraJulia

Dream board - narzędzie do kreowania życia, o którym marzysz

Zaktualizowano: 31 sty 2021

„Jesteś arcydziełem własnego życia.


Jesteś Michałem Aniołem własnego życia. Dawid, którego rzeźbisz to ty.


Dr. Joe Vitale
Wszechświat rządzi się swoimi prawami, a jedno z najpiękniejszych to prawo przyciągania. To właśnie tego prawa używają ludzie sukcesu od zalania dziejów, po dziś dzień, aby osiągać cele i marzenia.


Miałam dużo szczęścia, że siła ta pojawiła się w moim życiu w momencie, w którym musiałam zadecydować o dalszej przyszłości i dalszej ścieżce edukacji. Dowiadując się wówczas, że przyciągamy to co wystarczająco długo wizualizujemy. Zabrałam się za tworzenie potężnego narzędzia jakim jest ''vision board'' - tablica wizji, zwana również tablicą marzeń.


Moje marzenie wydawało się wtedy olbrzymią prośbą do Wszechświata, postanowiłam dość późno i spontanicznie, że rozpocznę studia w Londynie bez ówczesnej wizyty i nikt poza mną nie wierzył, że może się to udać.


Skoro mogę przyciągnąć wszystko poprzez afirmacje to będzie to świetny test praw fizyki - pomyślałam. Dowiadując się jakich wyników z matury potrzebuję, aby dostać się na Uniwersytet, rozpoczęłam grę wyobraźni.


Ku wielkiemu zaskoczeniu mojej rodziny, wyniki maturalne były dokładnymi procentami których potrzebowałam, aby dostać się na swój kierunek. Nie za małymi, nawet nie większymi, tylko dokładnie tymi liczbami, które mocno trzymałam w swojej wyobraźni do momentu ich ogłoszenia.


To działa! Krzyczałam, pełna ekscytacji i zadowolenia.


Kto by pomyślał, że zabawa podczas oglądania z tatą programu najlepszych reklam w historii, poprowadzi mnie do 3 najbardziej kreatywnych i niezapomnianych lat edukacji, które to z kolei zaowocują karierą w reklamie.


Nasze umysły zapisują obrazy, informacje i częstotliwości od naszych pierwszych dni. Każda myśl ma sygnał, który nadają jej emocje. Następnie wysyłamy tą energie w świat jak wieża transmisyjna, bo tak już jesteśmy stworzeni jako ciała fizyczne.

Za pomocą prawa przyciągania energia ta wraca do nas przyciągając po drodze energie o tej samej częstotliwości w postaci ludzi, pracy, okoliczności i przedmiotów.


W uproszczeniu kreujemy nasze życie, każdego dnia za pomocą naszego umysłu. A dzisiejszy artykuł o tablicy marzeń, ma na celu odzyskanie kontroli nad jakością tego życia.


Tablica marzeń to nic innego jak , obiekt, który ma na celu aktywne przypominanie nam o wybranej ścieżce, o naszych planach i marzeniach, które chcemy urzeczywistnić.Zatem czego potrzeba do utworzenia tablicy wizji?


  1. Rzecz jasna tablica to pierwszy punkt na liście. Ja wybieram korkową, ponieważ łatwo przyczepiać do niej zdjęcia, kartki i materiały. Łatwo też przearanżować je z czasem.

  2. Pinezki lub dwustronna taśma klejąca, aby przymocować do tablicy materiały.

  3. Materiały:

Organizacja materiałów to moment, w którym dasz swojemu wewnętrznemu artyście prawdziwe pole do popisu. Zacznij od zdecydowania jakie sfery swojego życia chciałabyś poprawić oraz jakie marzenia naprawdę chciałabyś spełnić.


Ze zdjęć z gazet lub wydrukowanych po researchu fotkach zrób kolaż swoich marzeń. Przyczep do tablicy zdjęcie wymarzonego domu, wymarzonej pracy, wymarzonego partnera. Karteczek użyj by dopisywać do nich szczegóły jak cechy charakteru przyszłego wybranka. Książki jednogłośnie podają, że trzeba zadbać o każdy szczegół swojego marzenia, ponieważ bez określenia go w swojej tablicy bądź wizualizacji zwiększamy szanse na otrzymanie czegoś czego nie chcemy.

Traktuj odbiorcę siły czyli wszechświat jak kasjera w sklepie jeśli go o coś nie zapytasz - nie dostarczy tego. A jeśli zapytasz ogólnie o sukienkę, możesz otrzymać nie tą w swoim rozmiarze.


Ponadto dziękowanie za coś czego pragniemy świetnie współgra z wiarą, w to że to otrzymamy, tym samym manifestując plan szybciej!


4. W&W - Wizualizacja i wiara


Gdy stworzyliśmy już swoje dzieło, czas na pracę naszego umysłu. Każdego dnia rano i tuż przed pójściem spać wpatruj się w tablicę i na głos powtarzaj swojego notatki wdzięczności. Wyobrażaj sobie i uwierz ,że już otrzymałaś wszystko to co na niej widnieje. Jakie to uczucie? Co jesteś w stanie z nim zrobić? Jak reagują na wielkie wieści Twoi bliscy? Twórz film w swojej głowie tak długo jak tylko możesz. Wizualizuj i ciesz się bez końca! Jest to świetna dawka pozytywnej energii, która będzie miała błogi wpływ na Twój dzień oraz sen.


5. Systematyczność


Odpowiedzią na pytanie jak długo muszę wizualizować, aby osiągnąć efekty?

Jest tak długo dopóki je zauważysz. :)


Każda z nas jest swojego rodzaju indywidualnością, która kroczy po osobistej osi czasu. Wszechświat wie i pozwala nam na otrzymanie wtedy kiedy tego najbardziej potrzebujemy. Zaufaj mu to Twój dobry przyjaciel :).


Jeśli będziesz uważna pierwsze znaki urzeczywistniającego planu możesz zauważyć szybko, np w postaci kontaktu od przedstawiciela agencji rekrutacyjnej, który specjalizuje się w obszarze, w którym pragniesz rozwijać karierę.


Miej otwarty umysł i serce, ponieważ znaki towarzyszą nam zawsze i wszędzie.


I pamiętaj porażka ma tylko jedną cechę - poddanie się.


Tak długo jak próbujesz - jesteś zwycięzcą.
Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

2 comentários


camertonigiacomo
07 de mar. de 2021

I have mine.

It helps a lot.

Curtir

awedzik31
27 de jan. de 2021

pięknie Julio, ciekawy tekst, jeżeli tablica marzeń i wizualizacje pozwoliły Ci osiągnąć to co do tej pory osiągnęłaś to jest to dowód, że działa, ale chyba nieodzowna jest jeszcze wiara, że moc sprawcza umysłu i wyobraźni jest nieograniczona... Ostatnie zdanie teksu bardzo mi się podoba, rzeczywiście żeby się o czymkolwiek przekonać trzeba próbować i próbować. Życzę żeby wszystkie "karteczkowe marzenia" się spełniły

Curtir
bottom of page