top of page
  • Zdjęcie autoraJulia

Czym jest duchowość

Zaktualizowano: 8 maj 2020

''Religia przyszłości będzie religią wszechświata.. Przekroczy ona osobistego Boga.

oraz zignoruje dogmaty i teologię.'' Albert Einstein

Duchowość w najprostszym tłumaczeniu to świadomość duszy. Świadomość tego ,że wykraczamy poza sferę fizyczną i jesteśmy istotami duchowymi. Co ciekawe my wcale nie wykraczamy poza sferę fizyczną my jesteśmy istotami duchowymi, które w danym wcieleniu uzyskało też piękne, ciało fizyczne.


Zdaję sobie sprawę ,że ciężko jest uwierzyć w coś czego się nie doświadczyło. Postaram się jednak Wam to ułatwić. Każdy z Was doświadczył pewnie intuicji. Nie zastanawialiście się jednak nad jej potęgą. Przeczucie , które przestrzega nas przed czymś niekorzystnym co może się stać mimo ,że jeszcze się nie stało? Oj tak kochani to prawdziwa magia, którą każdy z nas nosi w sobie jest najlepszym przykładem naszej sfery duchowej. Intuicja to głos naszej duszy. Zatem wiemy, już ,że nasza dusza jako nasza nieodłączna część porozumiewa się z resztą naszego icestwa poprzez, myśli, emocje i uczucia.

Kolejnym świetnym przykładem są sny. Czy wiecie ,że ludzki umysł pracuje bardziej podczas stanu snu niż podczas stanu przebudzenia? Interesujące zważając na to,że żyjemy w przekonaniu ,że śniąc nasz mózg odpoczywa. Nic bardziej mylnego. Nasz mózg rozpoczyna zupełnie inną pracę podczas naszego stanu spoczynku. Ta praca często utożsamiana jest ze sferą duchową do której powracamy po całym długim dniu naszej fizyczności. Serdecznie zachęcam do analizy własnych snów, nie z wygooglowanym sennikiem a własną intuicją. Otrzymasz wówczas wskazówki , od najgłębszego głosu Twojego istnienia. Symbole i zagadki (ponieważ to właśnie w ten sposób Twoja dusza porozumiewa się z Twoją częścią fizyczną, dlaczego? Cóż podejrzewam,że jest ona bardziej zaawansowana) to część ekscytującej wyprawy w głąb siebie, która upewni Cię w przekonaniu ,że Twoje życie niczym nie różni się od fantastycznych postaci z Twoich ulubionych książek i filmów. Pozwól sobie uwierzyć w magię Twojej własnej duszy.

Podsumuwując, duchowość to bardzo osobista sfera, którą musisz odkryć na swój własny sposób w naturalnym , nie wymuszonym środowisku, Jest to Twoja natura i głęboka część Ciebie, Jest to deja vu, które miewasz lub dziwne uczucie, którego nie potrafisz wyjaśnić, jest to historia, od której dostajesz gęsiej skórki i ciekawość, która za tym podąża. Jest to marzenie , które wynika z głębokiej potrzeby Twojego serca i wielka moc wybaczania, której się nie spodziewałeś. Jest to oryginalne doświadczenie dla jednostki, o którym możesz czytać jednak nie zrozumiesz go dopóki tego nie przeżyjesz. Bądź jednakże przekonana/y ,że jest to w Tobie i raz przebudzone zmieni Twoje życie na zawsze.
37 wyświetleń1 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

1 Comment


camertonigiacomo
Mar 07, 2021

Mind opening article it is.

Thank you.

Like
bottom of page